piątek, 17 grudnia 2010

System awizacji

    Wiele firm wysyłających swój towar posiada tak zwany system awizacji transportu. Istnieją niewielkie w których taki system nie jest potrzebny ponieważ nie ma dużego natężenia wysyłki materiału, ale w firmach które wysyłają bardzo dużo i ciągle taki sposób się sprawdza a czasami jest niezbędny, by zapobiec powstawaniu chaosu ładunkowego.



   Ogólnie rzecz biorąc system ten polega na planowaniu załadunku samochodu na odpowiednią godzinę. Najpierw dokonuje się rozeznania o której godzinie dany kierowca jest w stanie podstawić się na załadunek, następnie sprawdza się w systemie awizacyjnym wolne godziny (niezarezerwowane przez innych logistyków), jeśli godzina przyjazdu kierowcy pokrywa się z wolną godziną w systemie awizacji jest to z pożytkiem dla obu stron: kierowca nie musi czekać na swoją zaawizowaną w systemie godzinę załadunku, a wydawca towaru nie musi martwić się że oczekujący na swoją kolej awizacyjną kierowcy nie pomieszczą się na jego parkingu. Oczywiście zdarza się że możliwość przyjazdu kierowcy nie pokrywa się z wolnym miejscem w systemie, w takim przypadku (za zgodą kierowcy lub spedycji) rezerwuje się pierwszą wolną godzinę i kierowca musi czekać na swoją kolej.

Każdy system ma swoje wady i zalety, w tym przypadku zalet jest więcej niż wad. Do tych drugich należy zaliczyć fakt, iż w przypadku nieprawidłowego przewidzenia przez kierowcę bądź spedycję godziny przyjazdu na załadunek, kierowca się spóźnia na swoją godzinę w systemie - tutaj dana rezerwacja zostaje automatycznie przerezerwowana na pierwszą kolejną wolną godzinę i kierowca musi czekać na swój czas załadunku. Czasami w systemie niestety jest tak dużo awizacji że kolejne wolne "okienka" są wiele godzin dalej więc nie służy to dobremu samopoczuciu kierowcy ;). Należy tak ustalać godziny załadunku by zmniejszyć ryzyko spóźnienia się, najlepiej awizując kierowcę z zapasem jakiegoś czasu (lepiej żeby troszke poczekał, niż stał wiele godzin jeśli się spóźni).

    Tak więc polecam ten system, ale należy z niego mądrze korzystać a na pewno wszyscy będą szczęśliwi.

8 komentarzy:

  1. UWL www.uwl.com.pl - to jeden z najlepszych spedytorów! Warto sprawdzić!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Niestety tak to już wygląda, praca kierowcy nie jest często niczym przyjemnym. Szukając usług transportowym warto zerknąć na stronkę https://tiptoptrans.pl proponują tu bardzo szeroki zakres usług

    OdpowiedzUsuń
  4. A jeśli kierowca tira otrzyma mandat to opłaca go on samodzielnie, czy firma pokrywa wszystkie koszty? Zawsze mnie to zastanawiało, jak to wygląda i mam nadzieję, że będziecie w stanie mi odpowiedzieć. Mnie fajnie mandat opłaca się np. na stronie https://zaplacmandat.pl jeśli już go dostanę.

    OdpowiedzUsuń
  5. jak widać spedycja międzynarodowa nie jest niczym prostym, sporo też zależy od tego do jakiego kraju będziecie przewozić towary. W grę tu jeszcze wchodzi euroazjatycka unia celna i jej przepisy.

    OdpowiedzUsuń
  6. W transporcie używa się różnego rodzaju systemów i to w różnym celu. Myślę, że można też ogólnie zauważyć wzrost transportu międzynarodowego. Coraz więcej firm wypuszcza swoje produkty na rynek zagraniczny, bo jest takie zapotrzebowanie i producent chce powiększyć swoje zyski. Jednak należy pamiętać, że wysłanie swoich produktów za granicę to szereg różnych formalności. W tym między innymi trzeba załatwić certyfikat gost r . Przeczytajcie dokładnie, czym on jest.

    OdpowiedzUsuń
  7. Czy transport międzynarodowy także prowadzicie w firmach? Jeśli tak bądź macie takie plany to powinna Was zainteresować oferta https://tollway.pl/. Ta firma udostępnia wygodne narzędzia pomocne w regulacji opłat drogowych w krajach Europy jak też zwrotu ponoszonych tam podatków.

    OdpowiedzUsuń
  8. Firma logistyczna Bydgoszcz: Firma logistyczna Bydgoszcz oferuje kompleksowe usługi logistyczne, w tym transport, magazynowanie i zarządzanie łańcuchem dostaw. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze i doświadczeniu, firma zapewnia optymalizację procesów logistycznych, co przekłada się na szybkość i efektywność dostaw.

    OdpowiedzUsuń